Call Us: +421 903 11 64 64 email: amma@am-ma.sk
Váš partner v IT oblasti

Project Description

Zákazník mal požiadavku navrhnúť, nainštalovať a sprevádzkovať wi-fi sieť v rodinnom dome. Základným predpokladom bolo kvalitné pokrytie v priestoroch rodinného domu a na terase, nenáročnosť ovládania a bezpečnosť. Pred samotnou realizáciou sme boli urobiť obhliadku, aby sme vedeli zákazníkovi vypracovať návrh. Ak získame od zákazníka informácie o stavbe, ako pôdoris, použité materiály, hrúbka stien a stropov, prípadne celu projektovú dokumentáciu, vieme vypracovať offline návrh pokrytia signálu. Na základe návrhu vieme určiť aké zariadenia sa majú použiť a vyrátať celkový rozpočet. Offline návrh vyzerá takto:

Simulácia 1.PPSimulácia 1.NPSimulácia 2.NP

 

Pre celkovo tri podlažia sa navrhli 4 prístupové body (AP), ktoré mali za úlohu pokryť celý priestor. Kedže bolo potrebné pokryť aj priestor pred domom(terasa), použili sme outdorovú smerovú anténu s vyžarovacím uhlom 90°. Tu sme umiestnili na fasádu rodinného domu a napojili ju na duálne AP, ktoré sa nachádzalo vo vnútri rodinného domu. Týmto AP sa nám podarilo pokryť prvé poschodie a zároveň terasu.

Aby bolo možne jednotlivé AP manažovať, bol použitý controller USG 40W od spoločnosti ZyXEL. Vďaka nemu sme mohli nastaviť všetky AP jedným úkonom a rozdeliť sieť podľa požiadaviek zákazníka. Sieť sa rozdelila na privátnu(pre domácich) a verejnú(pre návštevy).

V celom rodinnom dome už boli urobené rozvody kabeláže, preto bolo možné jednotlivé AP napájať cez PoE. Každá miestnosť má svoju dátovú zásuvku a preto bude možné takmer kdekoľvek aj pripojenie cez ethernetový kábel. Aby sme mohli napojiť všetky miestnosti, použil sa 24-portový manažovateľný switch, ktorý umožňuje aj napájanie PoE. Popri tom samozrejme router a patch panel. Všetko sa to osadilo do malej rackovej skrine pre lepšiu manipuláciu.

Celkovo nám na základe offline návrhu vyšlo, že bude potrebné použiť štyri AP. V reále sme ale zistili, že budú postačovať aj tri. Preto sme na 1.PP podlaží osadili len jedno AP namiesto dvoch. AP pokývalo cele poschodie a nebolo potrebné dopĺňať ďalšie. Samotná inštalácia a nastavenie celej siete si vyžadovali dva dni práce. V popise aj nájdete zoznam použitých zariadení.

  • ZyXEL USG 40W controller (bol použitý aj ako AP)
  • ZyXEL dual radio NWA 3560-N
  • ZyXEL AP NWA 5121-NI
  • Switch D-Link DGS-1210-24P
  • Router Mikrotik RB2011iL-RM 600MHz
  • Patch panel 24 portový cat6
  • Smerová anténa outdoor

 

V prípade, že by ste mali záujem o návrh wifi siete u vás doma alebo vo firme, neváhajte nás kontaktovať tu. Vypracujeme Vám návrh, ako optimálne pokryjete celý priestor wifi signálom. Poprípade vypracujeme kompletný návrh vašej podnikovej siete a navrhneme riešenia. Netrápte sa neustálym „vypadávaním“ signálu, slabou konektivitou a pomalým internetovým pripojením. Obráťte sa nás a pokúsime sa nájsť ideálne riešenie. Samotnú konzultáciu máte od nás bezplatne.

binary stream

 

 

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top